שאיבת שומן

שאיבת שומן הוא אחד מהניתוחים האסתטיים הפופולריים בעולם.

מי מאיתנו לא מכיר את מצבורי השומן העקשניים שאינם מגיבים לדיאטה ולספורט?

ההחלטה לעבור שאיבת שומן נובעת משיקולים אסתטיים: כאשר יש רצון לעצב את הגוף ולצמצם היקפים. במילים אחרות: להיראות חטובים יותר. ניתן לשאוב שומן מאזורים שונים ורבים בגוף: בטן, מותניים, ישבן, גב, ירכיים, ברכיים, זרועות וסנטר.

מילה על פיזור שומן: שני גורמים עיקריים משפיעים על האופן שבו הגוף שלנו נראה, תורשה ותזונה. התורשה קובעת את מיקומם ומספרם של תאי השומן. תזונה ופעילות גופנית יכולים להעלות או להפחית את כמות השומן בכל תא, אך לא יוכלו להשפיע על מספר התאים או מיקומם.
לדוגמה, אם התורשה שלך מכתיבה מספר קטן של תאי שומן באזור הבטן ומספר רב של תאי שומן באזור הירכיים, הרי שהבטן והמותניים ייראו רזים, והירכיים יישארו מלאות – גם לאחר הפחתת משקל. כאן נכנס הליך שאיבת השומן לתמונה. באזורים הבעייתיים בגוף, יוסר השומן וההיקפים יצטמצמו.

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לנשים ולגברים הסובלים מהצטברות שומן ומרפיון באזורים שונים בגוף. בכל גיל, הניתוח משפר את מראה האזורים הבעייתיים ומחזיר את התחושה של גוף יותר צעיר וחטוב.

הכנה לניתוח

לפגישת ההתייעצות יש חשיבות גדולה להצלחת הניתוח. במהלך הפגישה מקפיד ד"ר רסנר לרדת לעומקם של כל פרטי המקרה, ובעיקר הוא שם דגש על תחושותיהם ומאווייהם של המטופלים. לאחר בדיקה יסודית, הוא יציג בפנייך את האופציות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי יעדי הניתוח. כל זאת, כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר.

מהלך הניתוח

לפני תחילתו של הניתוח יסמן ד"ר רסנר, ביחד אתך, את כל גבולות האזורים שבהם תיערך שאיבת השומן. השאיבה מתבצעת דרך חתכים מינימליים ובהרדמה מקומית או אזורית. במקרים של שאיבת שומן מאזורים רבים בגוף, ניתן יהיה לבצע את התהליך בהרדמה מלאה. דיוק מרבי בשאיבה מותיר אזור חלק וסימטרי ולשם כך חשוב שהרופא המנתח יהיה מיומן.

סיבוכים מתרחשים בשכיחות לא גבוהה וכוללים נפיחות ושטפי דם באזורי השאיבה, ולעתים גם חוסר אחידות של פני העור.

החלמה

בדרך כלל ההחלמה מהירה וקלה יחסית. זמן קצר לאחר הניתוח, המטופלים יורדים מהמיטה ומסתובבים בכוחות עצמם. חשוב להבין כי הנפיחות שלאחר הניתוח יורדת באופן הדרגתי, תוך מספר שבועות/ חודשים. כדי לזרז את התהליך יש להשתמש בלבוש תחתון הדוק וצמוד, לפי הנחיותיו של ד"ר רסנר למשך מספר שבועות. גם פעילות ספורטיבית שניתן לבצעה זמן קצר מאוד לאחר הניתוח, יכולה לזרז את תהליך ההחלמה.