עיצוב סנטר

סנטר נסוג או קטן מדי עלול להשפיע מאוד על מראה הפנים ועל הפרופיל. הדבר נכון גם כאשר מדובר בסנטר בולט ומחודד מדי.

במקרה של סנטר ולסת נסוגים, ניתן באמצעות שתל, להבליט את החלק התחתון של הפנים ולהתאים אותו למבנה הפנים והמצח. באופן כזה מתקבלת מסגרת נאותה לפנים ומראה הרמוני.

לעתים, ניתן להשיג תוצאות דומות גם באמצעות הזרקת חומרי מילוי באיזור הסנטר. זו פרוצדורה לא ניתוחית המתבצעת במרפאה.

הקטנת הסנטר מתבצעת על ידי הסרה של חלק מרקמת עצם הסנטר.

ניתן לשלב ניתוח עיצוב הסנטר ביחד עם ניתוח לעיצוב האף.

למי מתאים הניתוח?

ניתוח פלסטי בסנטר ניתן לעבור רק לאחר סיום הגדילה, לרוב מגיל 18 ומעלה, והוא מתאים לצעירים ומבוגרים בעלי סנטר נסוג או בולט, או למטופלים שזקוקים לניתוח לאחר חבלות ופגיעה בפנים.

הכנה לניתוח

לפגישת ההתייעצות יש חשיבות גדולה להצלחת הניתוח. במהלך הפגישה מקפיד ד"ר רסנר לרדת לעומקם של כל פרטי המקרה, ובעיקר הוא שם דגש על תחושותיהם ומאווייהם של המטופלים. לאחר בדיקה יסודית, הוא יציג בפנייך את האופציות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי יעדי הניתוח. כל זאת – כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר.

מהלך הניתוח

הכנסת שתל לאזור הסנטר היא תהליך הדורש מומחיות וניסיון. רק בזמן הניתוח, המנתח בוחר סופית את גודל וצורת השתל המתאימים ביותר למבנה הפנים. השתל יכול להיות מוחדר לכיס הממוקם בקדמת הלסת התחתונה דרך חתך בתוך הפה או דרך חתך נסתר בעור מתחת לסנטר. הסנטר נחבש ומקובע למקומו כדי למנוע נפיחות, אי נוחות, או תזוזת השתל.
ניתוח הקטנת סנטר מתבצע בהרדמה מקומית בשילוב עם טשטוש תוך ורידי או בהרדמה מלאה .

סיבוכים לא שכיחים הם: שטפי דם, נפיחות באזור הניתוח, כאב, זיהום ותזוזת השתל ממקומו.

החלמה

בימים הראשונים עלולה להיות תחושה של אי נוחות ונפיחות באזור הניתוח. כמו כן, יהיה קושי זמני בדיבור, חיוך ואכילה. במרפאה יתדרכו אותך לגבי שמירה על היגיינה דנטלית ומה ניתן לאכול בימים הראשונים.

התפרים יוסרו לאחר חמישה עד שבעה ימים. במידה והחתך מבוצע בתוך הפה, התפרים הם תפרים נמסים, כך שאין צורך להסירם.