מתיחת פנים-הרמת פנים

אם את נראית עייפה למרות שישנת נהדר בלילה, אם אתה נראה כאילו אתה זקוק למנוחה למרות שכרגע חזרת מחופשה, ואם את נראית עצובה או כעוסה למרות שמצב רוחך נהדר –  כנראה שזהו הזמן לשקול התייעצות בנושא מתיחת פנים. יש דרך להתמודד.

ככל שחולפות השנים, ניתן לראות על פנינו השפעות שונות ומצטברות: כוח הכבידה, חשיפה לשמש, עייפות ומתח יומיומיים – הרשימה ארוכה. הרקמות עוברות תהליך ניווני שגורם לצניחת השרירים והעור, ולאבדן נפח הפנים. הקמטים בין האף לפה מעמיקים, מופיעים קפלים מעל הלחיים, קו הלסת מאבד מחדותו, ועור עודף ומצבורי שומן מופיעים בצוואר. כאשר הקמטים מעמיקים ונפילת העור הופכת לדרסטית, הזרקות ומילויים כבר לא ייתנו מענה מספיק ואף עלולים ליצור מראה לא טבעי.

ניתוח הרמת הפנים (מה שאנו מכנים "מתיחת פנים") מסייע ב"החזרת השעון לאחור". כתוצאה מכך, את אמורה להיראות כפי שנראית בתמונות ישנות שלך, לפני שהחל תהליך צניחת הפנים. אותן תמונות שבהן נראית רעננה ובמיטבך.

במילים אחרות – אסור שתיראי "מנותחת", אלא שפנייך יישמרו עם זהותן הטבעית המלאה.

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לנשים ולגברים הסובלים מצניחה והזדקנות של עור הפנים והצוואר, ומשדרים מראה עייף ולא רענן.

הכנה לניתוח

לפגישת ההתייעצות יש חשיבות גדולה להצלחת הניתוח. במהלך הפגישה מקפיד ד"ר רסנר לרדת לעומקם של כל פרטי המקרה, ובעיקר הוא שם דגש על תחושותיהם ומאווייהם של המטופלים. לאחר בדיקה יסודית, הוא יציג בפנייך את האופציות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי יעדי הניתוח. כל זאת  – כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר.

מהלך הניתוח

הניתוח כולל קיבוע וייצוב שרירי הפנים למקומם הטבעי, שם היו לפני שצנחו, זאת באמצעות קיצור והרמת השרירים. כמו כן מתבצע סילוק כל עודפי העור. הניתוח מתבצע בשילוב של הרדמה מקומית ביחד עם טשטוש תוך ורידי, ולעתים גם בהרדמה מלאה.

בניתוח עצמו, המבוצע דרך חתכים נסתרים, ניתן לשלב הזרקות של חומרי מילוי ושומן, זאת, בהתאם למבנה הפנים של כל מטופל. בדרך כלל מתבצעת גם פעולה לסילוק עודפי השומן מאזור הצוואר והסנטר. הניתוח יכול להתבצע בשילוב עם ניתוחים אחרים, כגון הרמת המצח והגבות, הרמת עפעפיים וניתוח אף.

הסיבוכים בניתוח זה אינם שכיחים, וכוללים בעיקר שטפי דם, זיהומים והפרעה תחושתית שלרוב היא זמנית וחולפת. פגיעות ונזקים לעור ולרקמות עמוקות יותר כמו שרירים– עלולות אף הן להתרחש בשכיחות קטנה. באופן נדיר ביותר עלולה להיגרם גם פגיעה בעצבים.

החלמה

לאחר הניתוח צפויה נפיחות באזור הפנים שתחלוף בהדרגה. יש להקפיד על מנוחה ולהימנע מפעילות גופנית כשבועיים לאחר הניתוח. זמן חזרה ממוצע לפעילות רגילה – כשבועיים ימים.

אלה הם הגורמים העלולים לגרום להארכת תהליך ההחלמה ולהגברת הסיכוי להתרחשות הסיבוכים שהוזכרו:

  • יתר לחץ דם – יש לדאוג לויסות לחץ הדם לפני הניתוח.
  • עישון – יש להפסיק את העישון למשך שלושה שבועות לפני הניתוח.
  • נטילת מדללי דם על בסיס יומיומי – הפסקה של נטילת מדללי דם לתקופה של עשרה ימים עד שבועיים לפני הניתוח, בתיאום עם הרופא המטפל.
  • נטילת ויטמינים ותוספי מזון – הפסקה מוחלטת של נטילת כל הויטמינים ותוספי המזון לתקופה של שלושה שבועות לפני הניתוח.