ניתוחי אף

ניתוח אף נחשב לאחד הניתוחים המאתגרים והחשובים ביותר בכירורגיה פלסטית, מכיוון שלאף יש תפקיד מכריע במראה הפנים. גם מבחינה אנטומית יש לו חשיבות בתפקודי הנשימה. לכן, יש חשיבות עליונה לכך שהניתוח יבוצע על ידי מנתח מיומן, בעל יכולת וניסיון רב, אשר לא רק יביא לתוצאה הרצויה, אלא גם ימנע מראה מנותח ומלאכותי.

הפנים הם מעין "פאזל", המורכב מאזור המצח, הגבות, הריסים, עצמות הלחיים, קו הלסת, הסנטר והאף.  כשיש הרגשה שהאף מפר את ההרמוניה של "חלקי הפאזל" בגלל נוכחות היתר שלו, ניתן לבצע את הניתוח בכדי להשיב את ההרמוניה לפנים. מטרת הניתוח היא לשלב את השינויים במבנה האף, בדרך הטבעית ביותר – כדי לשמור על זהות הפנים.

למי מתאים הניתוח?

מקובל לבצע את הניתוח בסיומו של גיל הצמיחה. בדרך כלל ההמלצה היא לבצעו מגיל 16 ואילך.

הכנה לניתוח

לפגישת ההתייעצות יש חשיבות גדולה להצלחת הניתוח.  במהלך הפגישה מקפיד הד"ר רסנר לרדת לעומקם של כל פרטי המקרה, ובעיקר הוא שם דגש על תחושותיהם ומאווייהם של המטופלים. לאחר בדיקה יסודית, הוא יציג בפנייך את האופציות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי יעדי הניתוח. כל זאת  – כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר.

מהלך הניתוח

ניתן לקיים את הניתוח בהרדמה מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית. הניתוח מתבצע באמצעות חתכים נסתרים בחלק הפנימי של האף. במהלך הניתוח מעצב ד"ר רסנר מחדש את שלד האף המורכב מסחוס ועצם. בסוף הניתוח מקובע האף בגבס. במידה ויש צורך, יתבצע גם תיקון מחיצת האף.

שכיחות הסיבוכים קטנה, והיא כוללת זיהום, דימום והפרעות נשימה. כמו כן, בשכיחות קטנה ובמידת הצורך ניתן לבצע שיפור נוסף בצורת האף, כשנה לאחר ביצוע הניתוח הראשון.

החלמה

ההחלמה נמשכת כשבוע, שבסופו מוסר הגבס. לאחר מכן, ניתן לחזור לפעילות רגילה. תיתכן רגישות ונפיחות קלה זמן מה לאחר הניתוח, אלה חולפים עם הזמן.