מתיחת בטן

באמצעות ניתוח זה, ניתן לשפר ולעצב מחדש את אזור הבטן. עודפי עור באזור הבטן נוצרים אצל נשים לאחר הריונות ולידות ולאחר ניתוח קיסרי. גם כתוצאה מירידה דרסטית במשקל או ניתוח הצרת קיבה, נוצרים עודפי עור רפוי, עודפי שומן, וריפיון שרירי דופן הבטן. זאת – אצל גברים ונשים כאחד. לאחר הניתוח הבטן חוזרת להיות חלקה, מוצקה וללא עודפי עור. גם ההיקפים מצטמצמים בשל הידוק שרירי דופן הבטן. מנותחים מעידים כי הביטחון העצמי שלהם גדל והם מרגישים שוב בנוח עם גופם. מדובר בניתוח שגורם לשביעות רצון גבוהה מאוד בקרב המנותחים, אצל נשים וגברים כאחד.

השיטות הכירורגיות החדשניות מתאפיינות בכך שרמת הכאב וחוסר הנוחות קלות יחסית לעומת מה שהיה בעבר, וההחלמה מהירה יותר. ד"ר רסנר מבצע את הניתוח על פי השיטה המותאמת אישית למטופל, והיא תלויה בכמות עודפי העור והשומן. מיקום הצלקות נקבע כך שהוא יהיה חבוי בהלבשה התחתונה.

כמו כן, במידת הצורך, יבצע ד"ר רסנר שיפוץ ותיקון של הבטן התחתונה בלבד, פעולה בהיקף כירורגי קטן בהרבה מאשר מתיחת הבטן כולה.

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מיועד לנשים ולגברים שבטנם רופפת ונפולה.

הכנה לניתוח

לפגישת ההתייעצות יש חשיבות גדולה להצלחת הניתוח. במהלך הפגישה מקפיד ד"ר רסנר לרדת לעומקם של כל פרטי המקרה, ובעיקר הוא שם דגש על תחושותיהם ומאווייהם של המטופלים. לאחר בדיקה יסודית, הוא יציג בפנייך את האופציות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי יעדי הניתוח. כל זאת  – כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר.

מהלך הניתוח

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מטופלים שלושת מרכיבי דופן הבטן: העור, שכבות השומן, ובמידת הצורך – שרירי הבטן. הניתוח מביא לשינוי דרמטי בצורת הבטן והגוף כולו. הצלקות שנותרות ממוקמות בבטן התחתונה, כך שניתן להסתיר אותן בקלות.

הסיבוכים קורים בשכיחות קטנה וכוללים דימום, הצטברות נוזלים, זיהום ואיבוד רקמת עור, הצטלקויות, שינוי בתחושה בעור, וחוסר אחידות בשטח פני העור.

החלמה

יש להקפיד על מנוחה בשבוע הראשון, ולהימנע מפעילות גופנית במשך חודש. בנוסף, יש ללבוש חגורת בטן או מחוך למשך שישה שבועות.